Lidl už po štvrtýkrát odmení zákazníkov za nákupy kuchárskou knihou, jej náklad je 450 000 kusov.
Zákazníci diskontného reťazca Lidl sa môžu tešiť na ďalší skvelý darček, obchodný reťazec im už po štvrtýkrát rozdá kuchárske knihy. Hlavnou témou aktuálnej „kuchárky“, ktorá vychádza v doteraz najväčšom náklade 450 000 kusov, je tradičná a moderná kuchyňa. Knihu plnú moderných aj tradičných receptov od Veroniky Bušovej a Marcela Ihnačáka získa automaticky každý, kto od 3. septembra nazbiera päť nálepiek.
Najnovšia, v poradí už štvrtá, kniha z dielne Kuchyne Lidla má viac ako 230 strán. Nachádza sa v nej 40 tradičných, ako aj 40 moderných receptov na skvelé raňajky, snacky, polievky, hlavné jedlá a dezerty. Medzi receptami nechýbajú ani jedlá bez laktózy a lepku. Čitatelia v knihe nájdu aj mnoho zaujímavých tipov a informácií o jednotlivých potravinách.
„Keď sme pred piatimi rokmi spúšťali Kuchyňu Lidla, našim cieľom bolo povzniesť každodennú rutinu varenia na zábavu a ponúknuť iný pohľad na gastronómiu. Tá v našom ponímaní stojí na štyroch základných princípoch – chutne, zdravo, jednoducho a za skvelú cenu,“ povedal Martin Nagy, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za oblasť nákupu a marketingu, a pokračoval: „Našim cieľom bolo a je inšpirovať čo najviac ľudí. Darí sa nám to vďaka portálu kuchynalidla.sk, receptom v našich letákoch či v televízií. Postupne sme pripravili štyri kuchárske knihy, každú s inou tematikou. Všetky však majú niečo spoločné – objavovanie. V tej najnovšej pozývame Slovákov, aby znovu objavili kúzlo tradičnej kuchyne starých mám a zároveň im ponúkame objavovanie netradičných kombinácii chutí.“
Cieľom knihy nie je uprednostniť jednu kuchyňu pred druhou. Práve naopak, veď jedna by bez tej druhej v meniacom sa svete plnom rôznych opakujúcich sa, ale aj celkom nových trendov snáď ani nemohla existovať. „Ako kuchár neustále sledujem aké sú trendy a zamýšľam sa nad postupmi, ktoré môžu zjednodušiť prácu v kuchyni nielen mne, ale aj ostatným a umožnia tak variť jednoducho, rýchlo a ľahko takmer každému. Určite však využívam aj prvky našej tradičnej slovenskej kuchyne. Jedlá sa snažím pripraviť z mála surovín, zbytočne neprekombinujem chute a presne ako naši predkovia sa snažím variť sezónne,“ povedal Marcel Ihnačák. Cukrárka Veronika Bušová tvrdí, že nie každý nový trend je potrebné automaticky prijať, novinkám sa však rozhodne brániť netreba: „Moderné postupy a vplyvy ako napríklad raw koláče či sous-vide úprava, ktoré pomáhajú zachovať v jedle vzácne živiny a výživové hodnoty, určite môžu byť vítaným spestrením tradičnej slovenskej kuchyne. Ľudia si dnes viac potrpia aj na zloženie koláčov. Som rada, že éra rastlinných margarínov je na ústupe a zákazníci vedia oceniť kvalitu v podobe živočíšnej šľahačky, čokolády z kakaového masla či výrobky ochutené korením bez umelých aróm. Pokojne pečiem sladké koláče aj s bravčovou masťou presne tak, ako to robila moja babička a chutia skvele, netreba sa báť.“