Radičová kriticky o médiách na Fórum 2000

Foto:Forum 2000 Foto:Forum 2000

V Prahe sa v nedeľu začala konferencia Forum 2000 venovaná médiám. Debatovať bude Radičová aj Sarbu. Diskutovať sa bude aj v Bratislave.

 

 

V nedeľu podvečer sa začal 16. ročník známej konferencie Forum 2000. Tento ročník, ktorý má podtitul Médiá a demokracia, je neobvyký tým, že sa koná prvýkrát bez jeho pôvodného iniciátora Václava Havla, tému vybral ale ešte samotný Havel.

Jedným z hlavných rečníkov otváracieho ceremoniálu bola bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, ktorá vo svojom prejave podľa agentúry ČTK "kriticky uvažovala o úlohe médií v spoločnosti a nad tým, čo vzíde zo súčasnej krízy."

Diskusie tvajú do stredy a je možné ich sledovať aj naživo. Medzi pozvanými hosťami je napríklad bývalá šéfka americkej diplomacie Madeleine Albrightová, premiér tibetskej exilovej vlády Lozang Sanggjä, ale aj šéf CME Adrian Sarbu, mnohí politici, analytici, poziční aktivisti, či novinári: napríklad novinár a politický blogger z Číny Michael Anti, bieloruský novinár a bývalý politický vezeň Aljaksandr Atroščankau a mnohí ďalší.

Súčasťou konferencie bude aj partnerské podujatie na Slovensku, kde budú v stredu v Bratislave o Spoločenskej zodpovednosti médií diskutovať generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, šéfredaktor denníka SME Matúš Kostolný, riaditeľka Rádia Expres a prezidentka Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc SR Eva Babitzová, mediálny analytik a PR Manager ESETu Branislav Ondrašik a český novinár Jan Urban. Spoluorganizátormi sú IVO, IPI a Fórum donorov.