CNN Prima News mala pri štarte sledovanosť 2 percentá (VIDEO)

CNN Prima News mala pri štarte sledovanosť 2 percentá (VIDEO) Foto: CNN Prima NEWS

Zpravodajskou stanici CNN Prima News sledovalo v neděli při zahájení vysílání 83.000 diváků starších 15 let, tedy 2,3 procenta lidí s puštěnou televizí. V divácké skupině mezi 15 a 69 lety měl první vysílaný pořad, tedy Hlavní zprávy, sledovanost 2,1 procenta. Vyplývá to z měření ATO-Nielsen Admosphere.

Podíl na sledovanosti prvního pořadu a první hodiny vysílání se tak pohyboval nad 1,5 procenta, které si jako cíl sledovanosti Prima stanovila rok od zahájení vysílání. Na hlavním kanále Primy vidělo identické Hlavní zprávy 570.000 diváků starších 15 let, což představuje podíl 16 procent.

Na konkurenční ČT24 hlavní zpravodajskou relaci Události sledovalo od 19:00 hodin 177.000 diváků, což představuje podíl na sledovanosti kolem pěti procent. Události paralelně běžely i na ČT1, kde je vidělo 817.000 lidí, což představuje podíl 22,8 procenta. Moje zprávy na TV Barrandov si v neděli nenechalo ujít v průměru 88.000 diváků starších 15 let. Informace o sledovanosti Televizních novin na Nově nemá ČTK k dispozici.

CNN Prima News začala vysílat více než po roce příprav. Stanice nabídne téměř 30 pořadů. Roční náklady na provoz vyjdou na stovky milionů korun. CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN.

Podle mediálního experta ze serveru Digizone Filipa Rožánka celkově vypadá zpravodajská hodina jako klasické pop-zprávy komerční televize. Na začátek se ale zdálo, že redakce pořádně neví, koho chce vlastně oslovovat, uvedl. "Pro tradiční publikum Primy byly stopáže některých reportáží příliš dlouhé a forma cizí. Pro nové publikum to byla zvláštní směsice seriózních a žoviálních příspěvků doplněných rozpačitě ukončovanými živými vstupy. Televize týdny trénovala podobu zpravodajství a zpracování jednotlivých reportáží, ale jejich kvalita kolísala," podotkl.

CNN Prima NEWS bude k dispozici zdarma po celé ČR v rámci pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, v DVB-T2 přechodové síti 12 a ve finální síti DVB-T 22. Vysílání nového kanálu zajistí také satelitní provozovatelé, kabeloví operátoři i internetové televize.