Adventné koncerty RTVS sa neuchytili, Mika si to nemyslí

Adventné koncerty RTVS sa neuchytili, Mika si to nemyslí

Denné koncerty balansujú na priemere Dvojky. Jeden koncert za 28 tisíc eur videlo v priemere 50 tisíc divákov.

 

 

Vedenie RTVS nachystalo v predvianočnom období neobvyklý a náročný projekt. Každý pracovný deň počas celého adventu až do Vianoc vysiela na Dvojke v prime-time adventný koncert vždy z iného mesta. Projekt sa snaží spropagovať konkrétne mesto, známych rodákov kraja a je spojený s charitatívnou myšlienkou. Napriek tomu je záujem divákov nízky. V priemere mal koncert podľa údajov PMT/TNS SK  na Dvojke share 2,6 percent a sledovalo ho približne 50 tisíc divákov (v kategórii divákov starších ako 12 rokov). Priemerný podiel Dvojky minulý týždeň bol Shr 1,8. Pri porovnaní sledovanosti a ceny patrí medzi najdrahšie projekty televízie. Koncerty pre RTVS vyrába externá spoločnosť Akran.

Týždenný cyklus adventných koncertov uzavrel v nedeľu veľký Galavečer na Jednotke, ktorý moderovali Oliver Andrásy a Alena Heribanová. Ten mal share 7,6 percent, čo je podpriemer stanice. Pre porovnanie charitatívny projekt Srdce pre deti na JOJ v rovnakom čase mal podiel 24 percent v rovnakej kategórii.

Mika je spokojný. „Nie som sklamaný. Je to formát pre špecifického diváka, ktorý vyhľadáva v adventnom období práve takýto program," povedal šéf RTVS pre Omédiách.com. Pripomenul, že projekt má naviac charitatívne posolstvo. Mika si myslí, že je veľkým úspechom, že sa ho podarilo pripraviť za takúto sumu. Hodnota projektu podľa neho nie je len v aktuálnej sledovanosti – program ostáva v archíve televízie. Koncerty idú v repríze aj na Rádiu Slovensko.