Pre televízie je Bezák fenomén

Pre televízie je Bezák fenomén

Rozhovor s Róbertom Bezákom inšpiroval Markízu k zmene Na telo, TA3 rozhovor s arcibiskupom po dvoch mesiacoch zopakuje.

 


Hoci nič mimoriadne sa v súvislosti s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom v poslednýh dňoch neudialo, televízia TA3 sa rozhodla decembrový rozhovor s ním odvysielať opäť. „Spravodajská televízia Debatu s Róbertom Bezákom v sobotu o 18:30 odvysiela na základe tisícov diváckych ohlasov žiadajúcich jej reprízu. Na spoveď odvolaného trnavského arcibiskupa bezprostredne nadviaže rozhovor Martina Strižinca s uznávaným teológom Tomášom Halíkom," napísala TA3 pre Omédiách.com.

 

Dôvodom pravdepodobne je aj to, že moderátor relácie Martin Strižinec s rozhovorom postúpil do druhého kola diváckej súťaže OTO 2013.

Bezák sa po odvolaní z postup arcibiskupa v lete minulého roka odmlčal a vystúpil len minimálne, v rozhovore pre .týždeň, či Českú televíziu. Mlčanie prerušil v polovici decembra, keď sa v priebehu pár dní objavil hneď v niekoľkých médiách a niekoľkých reláciách. V ORF, v Českej televízii a potom na TA3 a na Markíze. Napriek tomu, Markíza a TA3 označili jeho vystúpenie za exkluzívne, čiže prvé a jedinečné

Televíziám Bezák priniesol nadpriemerné čísla. „Cieľom TA3 je komplexne a objektívne pokrývať celospoločenské témy. Debata s R. Bezákom túto misiu splnila na výbornú. Zarezonovala dokonca tak silno, že celospoločenská diskusia, ktorú vyvolala, iniciovala prieskum o Bezákovej možnej prezidentskej kandidatúre. Veľmi nás teší, že diváci našu doterajšiu prácu ocenili, a preto im zajtra prinesieme ešte viac," hovorí šéfredaktorka spravodajstva TA3 Martina Kyselová.