Programy v HD už aj na Dvojke

Programy v HD už aj na Dvojke telekom.sk

K programom JOJ, Markízy sa pridáva aj RTVS s ďalšími reláciami v HD aj na Dvojke.

 

 

RTVS rozširuje ponuku programov vysielaných vo vysokom rozlíšení už aj na Dvojku. V HD vysiela Dvojka najnovšie vysiela napríklad reláciu Anjeli strážni, Família, A3UM, Slovenské kino, Umenie 2012, Ovce.sk, dokumenty z tvorby nezávislých producentov, zahraničné dokumenty, Rómsky magazín.

„Nielen športové prenosy, ale aj obľúbené programy pre náročnejšieho diváka vrátane slovenských a zahraničných dokumentov bude možné sledovať na Dvojke v HD kvalite prostredníctvom vybraných operátorov na Slovensku. Natívne vysielanie vo vysokom rozlíšení umožnilo prekonfigurovanie vysielacieho pracoviska programovej služby Dvojka," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS Richard Šümeghy.

Na Jednotke vysiela vo vysokom rozlíšení napríklad nový sitcom Hlavne, že sa máme radi, kulinársky program Nebíčko v papuľke a tiež športové podujatia ako Liga majstrov alebo v minulosti MS v hokeji, OH a pod.

Výroba ďalších pôvodných programov v HD je jednou z priorít manažmentu RTVS. „Pripravujeme jednotné riešenie ponuky streamov pre všetkých káblových operátorov, aby sa programy RTVS v HD kvalite dostali k čo najväčšiemu počtu divákov," povedal Šümeghy.

Vo vysokom rozlíšení vysielajú niektoré programy aj súkromné televízie. JOJ napríklad seriál Pod povrchom a reality show Experti, ale hlavne akvizičné tituly. Markíza vysiela v HD kvalite seriál Búrlivé víno. Ponuku programov v HD plánuju obe televízie rozširovať. „Tento rok postupne začneme s HD v publicistike a neskôr pribudnú ďalšie formáty, napríklad spravodajstvo či viaceré pôvodné seriály," povedal v januári pre Žive.sk PR manažér TV Markíza Lukáš Kočišek.