Novú reláciu ČRo bude moderovať manželka kancelára prezidenta (VIDEO)

Novú reláciu ČRo bude moderovať manželka kancelára prezidenta (VIDEO) Reprofoto youtube FACE TO FACE

Český rozhlas začne od prosince vysílat na regionálních stanicích nový pořad Slavné dvojice. Půjde o zábavnou talk show, jejímiž hosty budou dvojice spjaté rodinnými nebo pracovními vazbami.

Pořad bude moderovat Alexandra Mynářová. Manželka prezidentova kancléře se do regionálního vysílání ČRo vrací po pětileté pauze a rodičovské dovolené. ČTK to řekl mluvčí Jiří Hošna.

Pořad Slavné dvojice bude Český rozhlas vysílat na všech regionálních stanicích každý pátek ve 20:00 hodin a na pražsko-středočeském ČRo Regionu navíc každou sobotu v 11:00 hodin.

Hosty pořadu budou známé tváře z různých oblastí společenského dění. Nebudou mezi nimi ale politici ani jiné osoby aktivně angažované v ovlivňování veřejných pravidel a rozhodování. Mezi první pozvané patří zpěvák Dalibor Janda a jeho dcera Jiřina Jandová, lékaři Jan Měšťák a Ondřej Měšťák nebo bratři hudebníci Václav Neckář a Jan Neckář.

Mynářová bude od prosince 2020 patřit k externím moderátorům Českého rozhlasu. V ČRo před tím pracovala v letech 2010 až 2015. Nejdříve působila na pozici zprávařky (2010 až 2013) pro regionální vysílání a po sňatku s kancléřem prezidenta republiky Vratislavem Mynářem tuto pozici po vzájemné dohodě opustila a začala autorsky a moderátorsky připravovat pořad "S vámi v Praze".

Český rozhlas podle Hošny zohlednil její rodinný poměr a externí spolupráce se bude týkat výhradně zábavného pořadu, a nikoliv zpravodajství či publicistiky.