Zrušenie dress code prinieslo Poštovej banke viaceré prestížne ocenenia

Zrušenie dress code prinieslo Poštovej banke viaceré prestížne ocenenia Foto: Poštová banka

Komunikačná kampaň "Zbohom dress code" priniesla Poštovej banke ocenenia doma aj v zahraničí.

Foto: PB

Poštová banka si tento týždeň odniesla cenu Európskej asociácie internej komunikácie FEIEA Grand Prix 2019 v kategórii Best Change Communication Strategy za zrušenie Dress Code. Na výročnej súťažnej prehliadke tak zabodovala medzi TOP projektmi internej komunikácie firiem z celej Európy. Banka zároveň za tento projekt získala aj ďalšie medzinárodné ocenenie - bronz na EPICA AWARDS 2019 v Amsterdame.

26. ročník medzinárodnej FEIEA Grand Prix 2019 sa konal vo štvrtok, 21. novembra, v Zürichu. Z každej kategórie sa do užšieho výberu dostane vždy maximálne 5 najlepších prác. Na shortlist sa tento rok prebojovala aj Poštová banka, a to s dvoma projektmi. Spomedzi piatich európskych krajín sa napokon stala víťazom v kategórii Best Change Communication Strategy.

Projekt ´Zbohom Dress code´ bodoval aj na Slovensku, tento týždeň získal víťazstvo v súťaži Hermes Komunikátor roka 2019, v kategórii Interná komunikácia. Zabodoval aj na Zlatom klinci 2019, odkiaľ si odniesol dve bronzové ocenenia – za kreatívne použitie netradičných alebo nových nosičov a za kreativitu v PR kampani.

Poštová banka zrušila Dress Code na svojej centrále ešte v apríli tohto roku s presvedčením, že úspech firmy nestojí na kravatách a lodičkách. Na komunikovanie tejto novinky si zvolila netradičný nosič – bielu košeľu s potlačou správy o zrušení Dress Code. Tú si v deň oficiálnej rozlúčky s biznis oblečením oblieklo celé vedenie firmy. Generálny riaditeľ, odetý do tlačovej správy, oznámil zamestnancom radostnú novinu na internom evente ´Kafe s Andrejom Zaťkom´. Novinka na inovatívnom nosiči sa následne dostala aj k novinárom.

Podrobnosti: Poštová banka ruší dress code. Reklamným nosičom je generálny riaditeľ

 Foto: Poštová banka

„Odborná porota rozhodla o tom, že sme spoločnosťou, ktorá najlepšie komunikovala zmenu firemnej kultúry, konkrétne zrušenie Dress Code. Za úspech sme považovali už aj ocenenie na národnej úrovni súťaže - AICO Grand Prix, ktoré bolo vstupenkou do európskeho finálne FEIEA Grand Prix. Obstáť v tak silnej konkurencii je pre nás veľkými úspechom a potvrdením, že ľudia z internej komunikácie Poštovej banky pracujú na projektoch, ktoré majú zmysel a robia tak na špičkovej európskej úrovni,“ povedala vedúca oddelia internej a externej komunikácie Poštovej banky Jana Jarošová. „Ďakujem celému tímu odboru komunikácie a PR, ktorý sa podieľal na vzniku a realizácii myšlienky zrušenia formálneho oblečenia. Veľkú vďaku však adresujem aj vedeniu banky, ktoré nás v tomto kroku maximálne podporilo,“ dodala Jarošová.

Foto: Hermes Komunikátor roka

„Som vďačný kolegom za tento nápad a hlavne za to, že sa im podarilo presvedčiť ma, aby nezostal iba na papieri. Výborná práca! Všetkým sa nám chodí v teniskách do práce lepšie,“ povedal generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.