Lukáš Diko novým šéfom spravodajstva RTVS od 15. októbra

Lukáš Diko (Foto: Markíza) Lukáš Diko (Foto: Markíza)

Bývalý šéf spravodajstva Markízy onedlho začína riadiť celé spravodajstvo v RTVS.

 


Lukáš Diko podľa informácií Omédiách.com oficiálne nastupuje do vedenia spravodajstva 15. októbra. Bude šéfovať spravodajstvu v rozhlase aj v televízii. Momentálne spravodajstvo riadi Anna Sámelová, riaditeľka Centra spravodajstva SRo a Centra spravodajstva STV. Dika, ktorý už chodí do Mlynskej doliny, v Markíze nahradil Henrich Krejča.

Hlavne spravodajstvo STV je v žalostnom stave - a to nielen z pohľadu sledovanosti. V porovnaní so súkromnými televíziami JOJ a Markízou správy STV pozerá výrazne menej ľudí. V priemere si večerné Správy STV minulý týždeň pozrelo okolo 150 tisíc ľudí. Večerné spravodajstvo na Markíze a JOJ videlo každé okolo 600-700 tisíc divákov v kategórii 12+.

Správy rozhlasu sú na tom výrazne lepšie. Hlavná spravodajská relácia Rádiožurnál patrí medzi najpočúvanejšie formáty na trhu.

Spravodajstvo STV prechádza aj personálnou krízou, v spravodajskom tíme a na obraze je mnoho nováčikov bez praxe.

Diko svoj nástup nechcel komentovať. "Personálne zmeny budeme komentovať keď to bude aktuálne," povedal hovorca RTVS Richard Šümeghy.

Lukáš Diko bol šéfredaktorom spravodajstva Markízy od roku 2009. V minulosti bol redaktorom SME, rádia Twist, televízie TA3, BBC aj Markízy.