Do Rady RTVS sa dostal aj obdivovateľ Tisa, zo Smeru

Do Rady RTVS sa dostal aj obdivovateľ Tisa, zo Smeru P.Kubica Foto:kniznicacapb.sk

Novým členom Rady RTVS bude Igor Gallo, Jozef Chudík a matičiar Peter Kubica.

 


Poslanci vo štvrtok zvolili troch nových členov Rady RTVS. Za oblasť rozhlasového vysielania bol zvolený Igor Gallo, výkonný riaditeľ sekcie podpory riadenia v SEPS, manažér štátnej akciovky, o ktorom v roku 2011 Korzár napísal, že zarobil viac ako prezident alebo premiérka. Gallo, ktorý získal vo voľbe 90 hlasov, bol v minulosti členom a aj predsedom Rozhlasovej rady.

 

Ako expert na televízne vysielanie bol zvolený režisér Jozef Chudík (76 hlasov), ktorého navrhla Slovenská asociácia novinárov, ktorej šéfuje Štefan Dlugolinský a podpredsedom je Roman Michelko, asistent poslanca Smeru.

A za oblasť ekonómie bude v rade sedieť riaditeľ odboru kultúry a cestovného ruchu Žilinského samosprávneho kraja matičiar Peter Kubica (77 hlasov), ktorý v komunálnych voľbách kandidoval za Smer a zviditeľnil sa aj písaním vzletných básní plných obdivu k prezidentovi vojnového slovenského štátu Jozefovi Tisovi.

Traja noví členovia nahradia Vladimíra Taliana, Milana Antola a Miroslava Kollára, ktorým sa končí funkčné obdobie 10. februára. Členovia rady budú voliť aj predsedu, keďže odchádza doterajší predseda Miroslav Kollár.


Vo voľbe bolo 26 kandidátov, medzi nimi bol napríklad Ľubomír Lintner, poverená šéfka SSN Tamara Valková, riaditeľ Akadémie médií Ján Füle, či bývalý predseda rady Bohumír Bobocký.