V Rádiu Expres zvolili najlegendárnejšiu hokejovú hlášku

V Rádiu Expres zvolili najlegendárnejšiu hokejovú hlášku Foto: Rádio Expres

Účinkovanie našich hokejistov na MS sa skončilo, ale Slovensko zostáva hokejovým národom a zvolilo si najlegendárnejšiu hokejovú hlášku všetkých čias.

Niektoré hokejové hlášky zľudoveli, všetci ich poznajú a niektoré sa bežne používajú aj v hovorovej reči.

Počas najnovších Majstrovstiev sveta v hokeji o hláškach rozhodovali poslucháči Rádia Expres v rannej show Hemendex. Po dvojtýždňovom hlasovaní nakoniec spomedzi ôsmich finálových hlášok zvíťazil komentár Miloša Kováča a jeho nezabudnuteľný výkon v momente, keď sa slovenskí hokejisti stali majstrami sveta v roku 2002.

Na druhom mieste skončila hláška komentátora Stana Štefánika z roku 2002, keď po vyhratom semifinálovom zápase posielal Švédov do boja o tretie miesto. Pôvodne ich však chcel poslať inam. Marek Matušica, moderátor Hemendexu, sa so Štefánikom spojil. Komentátor prvýkrát prezradil, kam chcel v skutočnosti poslať Švédov.