Známa moderátorka pri čítaní správ niekedy aj kričala či plakala.
Severokórejská štátna televízia KCTV prechádza rozsiahlou vlnou modernizácie, pri ktorej okrem iného pravdepodobne nahradí svoju najznámejšiu moderátorku mladšou tvárou. Podľa webu denníka The Daily Telegraph hlásateľka Ri Čchon-hi, známa aj na Západe, nezodpovedá novému imidžu, ktorým sa režim diktátora Kim Čong-una snaží pôsobiť na verejnosť.
Ri Čchon-hi začala pracovať v severokórejskej televízii KCTV v roku 1971 a v 80. rokoch sa stala hlavnou hlásateľkou. Preslávila sa svojím zvučným hlasom, ktorým v priebehu rokov oznamovala správy o nových severokórejských jadrových a raketových skúškach, aj príležitostným jedovatým tónom, ktorým šírila oheň a síru na západné krajiny. Pri oznamovaní smrti vodcov krajiny Kim Ir-sena a Kim Čong-ila, deda a otca súčasného diktátora Kim Čong-una, plakala.
Časom jej melodramatickému prejavu však zrejme definitívne odzvonilo a "dáma v ružovej", ktorú diváci desiatky rokov vídali na obrazovkách v ružovom tradičnom kórejskom odeve hanbok či v oblečení západného štýlu rovnakej farby, sa v televízii už nejakú dobu neobjavila.
Odporúčame aj: KĽDR spustila svoju obdobu Netflixu, ponúka dokumenty o Kimovi
Štátna televízia KCTV podľa britského denníka prechádza vlnou modernizácie. Okrem vývoja aplikácie pre online nakupovanie či streamovacie platformy podobné internetovej televízii Netflix chce verejnosti predstaviť aj mladších a štýlovejších reportérov a lepšie vybavené televízne štúdio.
Ri je známa pre svoju bezhraničnú podporou vládnucej dynastie Kimov a príležitostne aj nevyberanými prejavmi na účet Západu. V televízii teraz vystupuje čoraz menej, to sa však prisudzuje aj jej čiastočnému odchodu do dôchodku.
Podľa niektorých odborníkov sa KĽDR snaží vyrovnať s novým storočím a jeho trendmi, čo sa odráža aj na televíznej produkcii. Televízne programy tak upúšťajú od čistej ideológie a od správ o úspechoch "veľkých vodcov" a pridávajú reportáže z terénu, sústreďujú sa pritom na témy ako napríklad vylepšenie životných štandardov. Na obrazovkách sa tak objavujú študenti s mobilnými telefónmi alebo ľudia, ktorí si v reštauráciách vychutnávajú pizzu.
Poslanie televíznych programov však zostáva rovnaké, poznamenal The Daily Telegraph. Hoci reportáže môžu zahŕňať úryvky výrokov obyčajných občanov, tí ale vždy prejavujú vďačnosť vodcovi.