Digi TV chystá vysielanie v HD kvalite

Digi TV chystá vysielanie v HD kvalite

DIGI Slovakia už čoskoro začne s distribúciou nových HD Boxov, čo znamená, že aj príjem programov cez satelit bude v HD kvalite.

 


„Sme radi, že našej konkurencii opäť vytvoríme vrásky na čelách a to už na konci februára!," takto informuje o svojich plánoch na svojom webe spoločnosť Digi TV, ktorá na Slovensku prevádzkuje satelitnú platformu DIGI TV.

 

Nové HD prijímače pripravuje platforma DIGI TV aj v Maďarsku. "Raketovým tempom chce prevádzkovateľ satelitnej služby Digi TV, rumunská spoločnosť RCS & RDS, ponúknuť svojim zákazníkom hneď v niekoľkých krajinách, kde pôsobí, programy vo vysokom rozlíšení obrazu (HDTV). Digi TV doteraz HD kanály vôbec neponúkala. Programy v tejto kvalite boli výhradne distribuované v káblových alebo IPTV sieťach jej "sestry", napísal český portál Digizone.cz. Včera bol na satelite Thor 6 (0,8°W) spustený prvý testovací multiplex v ktorom sa objavili maďarské verzia staníc vo vysokom rozlíšení. Konkrétne sú to: Digi Sport 1 HD, DIGI Animal World HD, SPORT 1 HD a M1 HD.
Technické parametre pre príjem:
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 11 823 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 7/8
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno (Nagravision)
Provider: RCS