Peter Marcin bude hviezdou nového sitkomu na STV

Peter Marcin bude hviezdou nového sitkomu na STV

Spoločnosť Oreo bude pre STV vyrábať sitkom s pracovným názvom "Hlavne, že sa máme radi." Prinášame podrobnosti.

Na obrazovke Slovenskej televízie sa bude vysielať nový sitkom, ktorý pre RTVS bude vyrábať spoločnosť Oreo. O zámere natáčať sitkom informoval na poslednom zasadnutí Rade RTVS generálny riaditeľ RTVS Vácav Mika bez ďalších podrobností.
Podľa informácií Omédiách.com to bude rodinný sitcom zo súčasnosti, v ktorom budú zastúpené všetky generácie s pracovným názvom „Hlavne, že sa máme radi." Hlavnou postavou má byť herec, moderátor a režisér Peter Marcin, známy napríklad zo seriálu Susedia, relácie Hurikán, Chodili sme spolu, ale aj z mítingov Smeru. Na seriali pracuje ako kreativny producent a scenarista Ján Gordulič. Diváci STV si ho môžu pamätať ako poštára z Pošty pre teba. je aj scénaristom, píše scenáre pre rôzne reklamné a eventové agentúry, bol jedným zo scénaristov Profesionálov a Mafstory.

Marcin na mítingu Smeru Foto: smer-sd.skSitkom sa vyrobí z peňazí zmluvy so štátom. V zmluve na tento rok tento sitkom nebol, rovnako ani dve ďalšie série koncertov, ktoré plánuje odvysielať Václav Mika ešte v tomto roku. Všetky tri projekty pribudnú v dodatku zmluvy so štátom, ktorá sa v súčasnosti pripravuje.

Na otázky o cene a ďalších podrobnostiach týkajúce sa sitkomu televízia zatiaľ neodpovedala. Rovnako zatiaľ neodpovedal Peter Nuňéz z Oreo. Podľa informácií Omédiách.com bude mať 15 častí a stáť bude 400 tisíc eur, pričom vklad RTVS zo zmluvy so štátom je 300 tisíc eur.

Sitkom a koncerty nahradia v zmluve so štátom dva nerealizované projekty – seriály Robot a ja a Psie časy.

„Z tých všetkých formátov, ktoré tu boli, sitkom bol jediný formát, ktorý mal hotový pilot, kasting, a realizačne bol pripravený tak, aby sme mohli posúdiť kvalitu a obsahovú spôsobilosť tohto formátu," vysvetľoval svoj výber Mika pred členmi rady. Sitkom sa bude podľa Miku vyrábať priebežne. Najprv povedal, že už tento rok ho STV aj odvysiela, potom sa poopravil, že „dokonca roka ho realizačne vyrobíme." Podľa člena rady a režiséra Martina Kákoša to vyzerá, že je to šité horúcou ihlou.