Markíza po manipuláciách ruší hlasovanie v Na telo

Markíza po manipuláciách ruší hlasovanie v Na telo

Politická diskusná relácia Na telo nebude mať do konca volebného obdobia telefonické hlasovanie.

 

 

Relácia Na telo má v novej televíznej sezóne zmenený nielen vizuál ale aj pravidlá. Markíza ruší dlhoročné telefonické hlasovanie ako prejav podpory divákov jednotlivým pozvaným politikom. "Telefonické hlasovanie v tejto politickej sezóne nasadzované nebude," oznámila bez bližšieho zdôvodnenia moderátorka relácie Zlatica Puškárová v úvode nedeľnej debaty, do ktorej boli pozvaní minister financií Peter Kažimír (Smer) a poslanec Ľudovít Kaník (SDKÚ).

Posledné hlasovanie v relácií bolo 9. decembra, keď hosťami bol Pavol Paška (Smer) a Richard Sulík (SaS). Vtedy som si všimla, že hlasovanie nebolo korektné, na čo som upozornila na blogu v článku Hlasovaniu v Na telo neverím, kde som pri prepočítaní hlasov zaznamenala nekorektné hlasovanie. Televízia podozrenia oficiálne nekomentovala. Na podozrivé hlasovanie v Na telo už v minulosti upozornil napríklad Béla Bugár, či Richard Sulík.

Od posledného vysielania 9. decembra Markíza v relácii až do teraz nemala politikov. V decembri odvysielala po vydaní s Paškom a Sulíkom už len jedno neobvyklé vydanie s odvolaným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom. Hosťom prvého tohtoročného vydania minulý týždeň bol vojak Martin Farkaš, ktorý prežil leteckú tragédiu.

Čo je dôvodom zrušenia hlasovania Markíza zatiaľ neoznámila.